Uçak Bileti Hattı

NEREDEN
NEREYE
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi...
Yolcular
1 Yolcu
Yetişkin 12+
1
Öğrenci 12-24
0
Çocuk 2-11
0
Bebek 0-2
0

Sivas

Ülkemizin yüzölçümü bakımından ikinci büyük ili olan Sivas’ın toprakları Doğu Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’dadır. Ülkemizin en eski ve en köklü eğitim kurumlarından biri olan Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas’tadır. Roma Dönemi’nde şehir anlamına gelen Sebesteia adı verilmiştir. Şehir uzak ve yakın tarihinde hep önemli olaylara şahitlik etmiştir. Kral Yolu ve İpek Yolu üzerinde bulunduğundan dolayı çok değerlidir. Tarihinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Milli Mücadele döneminde yapılan Sivas Kongresi’yle manda ve himaye kabul edilmeyeceği bütün dünyaya duyurulmuştur. Kentte Selçuklu Döneminin zarif ve ince çizgilerini taşıyan eserler bulunmaktadır. Sekizgen mimarili camileri şifahaneler ve camileriyle meşhurdur. Sivas’ın gezilecek ve görülecek yerleri arasında; Sivas Ulu Cami, Divriği Ulu Cami ve Darüşşifa, Bürüciye Medresesi, Gök Medrese, Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi ve Gemerek Sızır Şelalesi bulunmaktadır.

Burdur ilimizde havalimanı bulunmamaktadır. Burdur halkı havayolu ulaşımını Isparta Süleyman Demirel Havalimanı üzerinden gerçekleştirmektedir. Isparta ile Burdur arası 32 km’dir. Çok yakın olmasından dolayı Süleyman Demirel Havalimanı’ndan araç kiralama, ticari taksi veya ücretli servislerden biri kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Sivas ile Isparta havalimanları arasında direkt sefer bulunmamaktadır. İstanbul Havalimanı aktarmalı uçmak mümkündür.

Sivas’tan Burdur’a gitmek isteyenler Türk Hava Yolları’ndan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na uçak bileti almalıdır. Günde bir tane sefer yapılmaktadır. Bu sefer sabah 10:35’tedir. Yaklaşık olarak 4 saat 50 dakika sürmektedir. Uçak biletinin fiyatları ise alınacak tarihe göre değişmektedir. Talebin çok olduğu ve uçağın dolu olduğu zaman bilet alınırsa 700 TL’ye yakın ücret ödenir. Aylar öncesinden alınırsa 400 TL civarında hatta daha az bir fiyat ödenebilir.

Muğla ilinin havayolu ulaşımına hizmet eden iki tane havalimanı vardır. Sivas’tan Muğla’ya gidecek olanlar hangi havalimanı gidilecek adrese daha yakınsa ona göre uçak bileti almalıdır. Muğla ilinde bulunan havalimanları; Bodrum ve Dalaman havalimanlarıdır. Bodrum ve yakınlarında bir yere gidilecekse Bodrum Havalimanı, Dalaman yakınlarında ise Dalaman Havalimanı tercih edilmelidir. Gerçi her iki havalimanı da birbirine çok uzak değildir.

Sivas ile Muğla havalimanları arasında yapılacak uçuş direkt değildir. İstanbul Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden uçulmaktadır. Bir aktarmalı olarak yapılan seyahatin biletlerinin fiyatı en fazla 810 TL civarındadır. Dalaman ve Bodrum fiyatları yaklaşık olarak aynıdır. En düşük fiyat ise hali hazırda 400 TL kadardır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Artvin iline direk uçuş bulunmamaktadır. Artvin iline yapılacak uçuşlar Trabzon Havalimanı veya Batum Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Batum Havalimanı, Artvin’e çok daha yakındır. Fakat Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan uçuş yapılmadığından bilet alınamaz. İkinci seçenek olan Trabzon Havalimanı’na alınan uçak biletiyle Artvin’e ulaşım sağlanabilir.

Sivas’tan Trabzon’a yapılan uçuş aktarmalıdır. Direkt değildir. İstanbul Havalimanı üzerinden aktarma yapılarak Trabzon’a ulaşmaktadır. Trabzon Havalimanı’ndan Havaş servisleriyle Artvin merkez, Ardeşen, Hopa’ya geçilebilir. Sivas ile Trabzon arası uçak bileti en fazla 685 TL iken en düşük 311 TL’dir. Daha düşük fiyattan alabilmek için seyahatten aylar öncesinde rezervasyon yaptırmak gerekir.

Sivas ilinden İstanbul havalimanlarına direkt uçuş yapılmaktadır. Pegasus ve Türk Hava Yolları firmaları Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan seferler düzenlemektedir. İki firmanın herhangi birinden bilet almak isteyenler yukarıdaki telefonu aramalıdır. Müşteri temsilcisi bilet alımı, iadesi ve değişikliği konusunda yardımcı olacaktır.

Yukarıdaki numaralı telefon aranarak yardım alınmazsa her firma ayrı ayrı aranmalıdır. Tek tek zaman harcamak yerine tek telefonla bütün güncel bilet fiyatları öğrenilebilir. Fiyatlar karşılaştırılabilir ve en uygun fiyatlı olan tercih edilir. Uçak biletleri konusunda bilinmesi gereken bir husus vardır. Şayet promosyon bilet alacaksanız kesin karar vermelisiniz. Çünkü promosyon biletlerin özelliği gereği değişim, iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan sefer düzenleyen firmalar; Türk Hava Yolları, THY tarafından işletilen Anadolujet ve Pegasus havayolları vardır. Türk Hava Yolları, Sivas ile İstanbul Havalimanı arasında uçmaktadır. İstanbul Avrupa yakasına uçmak istiyorsanız THY’den uçak bileti almalısınız. İstanbul Havalimanı’na Türk Hava Yolları uçmaktadır. Günde iki sefer düzenlenmektedir. Sabah 10:35 ile akşam 18:45’te sefer yapılmaktadır.

Sivas ile İstanbul Havalimanı arası 1 saat 30 dakika sürmektedir. Anadolu yakasına gitmek için Pegasus Havayollarından uçak bileti alınmalıdır. Sabah 09:25’te yapılan sefer 1 saat 25 dakika sürmektedir. Uçak biletlerini en uygun fiyatla alabilmek için promosyonları kaçırmamak gerekir. Promosyon biletler çok erken tükenmektedir. Erken alınırsa en uygun fiyatlı uçak bileti elde edilmiş olur.

Sivas ilinde kaç tane havalimanı bulunuyor?
Sivas ilinde 1 tane havalimanı bulunmaktadır, bu havalimanı ise Nuri Demirağ H Havalimanıdır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, askeri amaçlı kullanılmak üzere 1957 yılında hava trafiğine açılmış, 1990 yılında DHMİ tarafından inşa edilerek sivil hava trafiğine hizmet vermeye başlamıştır.
Sivas şehrinde kaç ilçe bulunuyor?
Sivas ilçesinde 17 tane ilçe bulunmaktadır.
Sivas uçak bileti nereden alınır?
Sivas da uçak bileti almak için Mobilbiletiniz.com adresini ziyaret edebilir ve oradan hızlı bir şekilde alabilirsiniz.
Sivas ilinden yurtdışına uçuş var mı?
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı rakım olarak yüksek bir düzlüğe inşa edilmiştir. Bu nedenle hava şartları uygun olmadığında sık sık sefer iptali yaşanmaktadır. Havalimanında yurt dışı uçuşları ise yapılmıyor.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç