Uçak Bileti Hattı

NEREDEN
NEREYE
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi...
Yolcular
1 Yolcu
Yetişkin 12+
1
Öğrenci 12-24
0
Çocuk 2-11
0
Bebek 0-2
0

Konya

Konya, ülkemizin yüzölçümüne göre en büyük kentidir. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Konya, her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemizin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Konya’yı değerli kılan özelliklerinden biri de Mevlana Hazretlerinin türbesinin bulunuyor olmasıdır. Türkiye’nin inanç turizminde Konya çok önemli bir yere sahiptir. Kültürel eserleri, köklü tarihi ve zengin mutfağı ile Konya popüler destinasyonlar arasındadır.

Hoşgörüsü ile dünyan insanlarına hitap eden Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin zamanında dergah olarak kullandığı yer şimdi müzeye dönüştürülmüş. Kentte Mevlana türbesi ve müzesi gezilecek yerlerin başında yer alır. Arkeoloji müzesi, Nasreddin Hoca Arkeoloji ile Etnografya Müzesi, Karatay Medresesi, Türk Yıldızları Parkı, Taş ve Ahşap Eserler Müzesi, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve Konya Japon Parkı görülmesi gereken yerlerdendir.

Konya Havalimanı’ndan Sinop Havalimanı’na direkt uçuş bileti almak isterseniz bulamazsınız. Çünkü iki nokta arasında direkt sefer yapılmamaktadır. Bir aktarmalı uçabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na oradan da Sinop Havalimanı’na uçulmaktadır. İki nokta arasında yapılacak aktarmalı uçuş 12 saat 20 dakika kadar sürmektedir. Konya Havalimanı’ndan 20:50’de başlayan yolculuk ertesi gün sabah 09:40’ta Sinop Havalimanı’na iniş yapınca bitmektedir.

Konya ile Sinop arasındaki uçuşu sadece Türk Hava Yolları yapmaktadır. Farklı firmanın olmaması rekabeti ortadan kaldırmaktadır. Rekabet olmayınca fiyatlar çok düşmemektedir. Konya, İstanbul ve Sinop arasında yapılan yolculuğun maliyeti en yüksek 590 TL, en düşük fiyatı 312 TL’dir. Yolculuğun konforu düşünüldüğünde fiyatın çok yüksek olmadığı fark edilecektir.

Giresun ilinin merkezinde değil Ordu ile Giresun arasında havalimanı bulunmaktadır. Ordu ve Giresun illerinin havayolu ulaşımı Ordu Giresun Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Konya Havalimanı’ndan Giresun’a uçmak için uçak bileti arandığında direk sefer bulunamaz. Ancak İstanbul üzerinden aktarma ile Giresun’a uçabilirsiniz. Türk Hava Yolları; Konya Havalimanı’ndan havalanıp İstanbul Havalimanı’nda aktarmasını yaparak Ordu Giresun Havalimanı’na uçmaktadır.

Anadolujet ve Pegasus havayolları ortak olarak Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden aktarma yaparak Sinop’a uçmaktadır. Aktarmalı yapılan uçuşların biletleri denk gelirse çok uygun fiyatlı olabilmektedir. Fakat Konya ile Sinop arasında yapılacak yolculuğun uçak bileti fiyatı 289 TL’den başlamaktadır. En yüksek uçak bileti fiyatı ise 809 TL’dir. Bilet fiyatları yaz tatillerinde, bayramlarda yani talebin fazla olduğu zamanlarda artmaktadır.

Konya ve Edirne illeri ülkemizin tarihinde önemli yerlere sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu’na bir asır kadar başkentlik yapmış olan Edirne ilinde havalimanı yoktur. Edirne halkı Tekirdağ Çorlu Havalimanı üzerinden hava ulaşımını sağlamaktadır. Çorlu Havalimanı’ndan Edirne’ye çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Ulaşım seçeneklerinden biri kullanılarak kolayca Edirne’ye geçilir. Fakat Konya Havalimanı’ndan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na sefer bulunmamaktadır.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na sadece Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan uçuş bulunmaktadır. Edirne ile İstanbul arası otobüsle en fazla 2 saat sürmektedir. Konya Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na daha fazla sefer bulunmaktadır. İstanbul’a alınan uçak biletiyle daha kolay Edirne’ye geçilebilir. İstanbul uçak bileti fiyatları en düşük 126 TL iken en yüksek 487 TL civarındadır.

Konya, yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettikleri bir kenttir. Konya uçak bileti için yukarıdaki telefon numarası aranabilir. Telefon numarası aracılığı ile uçak biletinizi alabilirsiniz. Konya Havalimanı ile İstanbul havalimanları arasında uçuşlar yapılmaktadır. Uçuş yapan firmalar Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolujet firmalarıdır yukarıdaki telefonu aramayanlar her bir firmayı arayarak ayrı ayrı fiyat almalıdır.

Saatler harcayıp bütün firmalarla iletişim kurmak yerine yukarıdaki nolu tek bir telefonu arayıp bütün firmaların uçak biletlerini öğrenebilir ve alabilirsiniz. Şayet İstanbul Havalimanı’na uçmak istiyorsanız THY, Sabiha Gökçen’e uçmak istiyorsanız Pegasus veya Anadolujet firmalarının uçak biletlerinin fiyatlarını öğrenmelisiniz. İstanbul’dan istediğiniz diğer destinasyonlara sefer bulmanız çok daha kolaydır.

Türk Hava Yolları, ülkemizin ulusal havayolu şirketidir. Bayrak taşıyıcı firmamız ülkemizdeki ve dünyadaki bir çok noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları yurt içi ve dışında toplam 292 noktaya uçmaktadır. Dünyanın bütün kıtalarına uçak bileti bulmanız THY ile mümkün olmaktadır. Konya Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı’na uçak bileti bulabilirsiniz. THY, sabah 10:35 ile akşam 20:50 saatlerinde İstanbul Havalimanı’na uçmaktadır.

Uygun fiyatlarıyla Uçmayan Kalmasın diyen Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçak bileti alabilirsiniz. Pegasus saat 18:10’da sefer düzenlemektedir. 1 saat 15 dakika süren yolculuğunuzun çok uygun fiyatlı olmasını istiyorsanız ekonomik sınıftan bilet almalısınız. Promosyon biletlerin değişimi, iadesi ve iptali olmamakla birlikte havacılık tarihinin en uygun fiyatına sahiptirler.

Konya ilinde kaç tane havalimanı bulunuyor?
Konya ilinde 1 tane havalimanı vardır, bu havalimanı ise Konya havalimanıdır. Şehir merkezi ile Konya Havalimanı arası ulaşım süresi, 16 dakikadır. Konya Havalimanı; iç hatlar ve dış hatlar olarak yolcularına hizmet sunar. 2000 yılında sivil hava trafiğine açılmıştır.
Konya şehrinde kaç ilçe bulunuyor?
Konya ilinde 31 tane ilçe bulunmaktadır. En gelişmiş ilçesi ise Yalıhüyük ilçesidir gelişmişliği ile ön plana çıkmıştır.
Konya uçak bileti nereden alınır?
Artık Konya uçak bileti almak için Mobilbiletiniz.com Web adresinden kolayca ve güvenilir bir şekilde alın.
Konya ilinden yurtdışına uçuş var mı?
Konya dan dış hatlara uçuşlar vardır. 2001 yılında açılmış olup halen de dış hatlara uçuşlar devam etmektedir.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç