Uçak Bileti Hattı

NEREDEN
NEREYE
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi...
Yolcular
1 Yolcu
Yetişkin 12+
1
Öğrenci 12-24
0
Çocuk 2-11
0
Bebek 0-2
0

Kayseri

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kayseri, bölgenin en büyük üçüncü kentidir. Erciyes Dağı’nın eteklerinde kurulmuş olan Kayseri, gezilecek ve görülecek yerler bakımından oldukça zengindir. Tuz Gölü ile Fırat Nehri arasında kalan Kapadokya Bölgesinin sınırları içinde olan kentin 6 bin yıllık bir geçmişi vardır. Eski tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Hellenistik Dönemde Kapadokya bölgesini başkenti olarak bilinen Kayseri’de Selçuklu döneminin izlerini taşıyan pek çok esere rastlamaktadır. Sanayi kenti olan Kayseri’de gezilecek ve görülecek çok fazla mekan bulunmaktadır. Kentin en gözde turistik mekanları arasında Kurşunlu Camii, Kapalıçarşı, Bedesten, Gevher Nesibe Şifahanesi, Döner Kümbet, Hunat Hatun Medresesi, Erciyes Dağı, Kapuzbaşı Şelalesi ve Sultan Sazlığı Milli Parkı bulunmaktadır.

Kayseri iline Kayseri Erkilet Havalimanı hizmet vermektedir. Uşak ilinde Uşak Havalimanı bulunmaktadır. Fakat Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan Uşak Havalimanı’na uçuş yapılmamaktadır. Uşak’a uçmak isteyen Kayserililer genellikle 135 km’lik uzaklıkta bulunan Denizli Çardak Havalimanı’nı tercih etmektedir. Kayseri ile Denizli arasında Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı aktarmalı sefer düzenlemektedir.

Bir aktarmalı olan yolculuk bekleme süresine göre değişmekle birlikte en az 5 saat 50 dakika, en fazla 15 saat 10 dakika sürmektedir. Uçak biletleri 806 TL ile 280 TL arasında değişmektedir. Daha uygun fiyatla uçabilmek için seyahatinize aylar varken biletinizi alabilirsiniz. Promosyon bilet denk gelirse karayolu ulaşımından çok daha ucuza havayolu yolculuğu yapabilmek mümkündür.

Kayseri ile Eskişehir arasında uçuş yapılmamaktadır. Eskişehir’de Anadolu Havalimanı vardır. Genellikle Eskişehir’e farklı destinasyonlardan uçmak isteyip Anadolu Havalimanına sefer bulamadıklarında Bursa Yenişehir veya Kütahya Zafer havalimanlarını yakın olmalarından dolayı tercih ederler. Fakat Kayseri’den bu havalimanlarına da uçuş bulunmamaktadır. Eskişehir’e Kayseri’den havayolu ile gelebilmenin en makul yolu Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçmaktır.

Kayseri ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasında İstanbul veya Sabiha Gökçen aktarmalı çok sayıda sefer yapılmaktadır. Bu seferlerden alınacak uçak biletiyle Esenboğa Havalimanı’na inilir. Oradan ulaşım seçeneklerinden biri kullanılarak Eskişehir’e geçilir. Eskişehir ile Ankara arasındaki hızlı tren ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Kayser ile Ankara uçak bileti fiyatları ise 290 TL ile 840 TL arasındadır.

Rize’de havalimanı bulunmadığından dolayı havayolu ulaşımı Trabzon Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Trabzon Havalimanı, Rize yolu üzerindedir. Havalimanına indikten sonra Rize’ye geçmek için farklı ulaşım seçeneklerinden biri kullanılabilir. Yakın olduğundan dolayı sıkıntı yaşanmamaktadır. Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan Trabzon Havalimanı’na direkt uçuş yoktur. İstanbul veya Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden aktarma yapılarak Trabzon Havalimanı’na uçulabilir.

Kayseri ile Trabzon havalimanı arasında yapılacak aktarmalı uçuşlar Pegasus ve Türk Hava Yolları tarafından yapılmaktadır. İki nokta arasında yapılan uçuşların bilet fiyatları ise en düşük 380 TL iken en yüksek 905 TL civarındadır. Biletinizin fiyatının daha düşük olmasını arzu ediyorsanız erken rezervasyon yaptırmalısınız. Hafta içi biletleri hafta sonuna göre biraz daha uygun olmaktadır.

Kayseri turizmi kadar sanayisi ile de öne çıkan illerimizden biridir. Kayseri Erkilet Havalimanı’nı yerli ve yabancı turistler kadar iş için kente gidenler de kullanmaktadır. Aile ziyareti, gezi veya iş bahanesiyle yapılacak gezilerinizin uçak biletlerin numaralı telefonu arayarak alabilirsiniz. Kayseri uçak biletlerinizi satın almanın yanında iptal ve değişiklik için de yukarıdaki nolu telefonu arayabilirsiniz.

Kayseri uçak bileti için farklı firmaların ofislerini aramanıza gerek yok. Her bir firmayı arayarak fiyat almak yerine tek bir numarayı arayıp hepsini karşılaştırabilirsiniz. Gideceğiniz rota üzerinde sefer düzenleyen bütün firmaların uçak bileti fiyatlarını öğrenebilirsiniz. En uygun fiyatlı bileti alarak ekonomik uçuş yapabilirsiniz. Promosyon bilet almanız durumunda iptal, değişim gibi durumun söz konusu olmadığını bilmelisiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan en fazla uçuş yapan yerli firmalar Türk Hava Yolları, Pegasus ve THY tarafından işletilen Anadolujet’tir. Pegasus Havayolları’dan İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Amsterdam, Viyana, Kopenhag, Dusseldorf, Köln ve Stuttgart’a uçak bileti alabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’ndan ise İstanbul Havalimanı, Frankfurt, Dusseldorf, Münih, Stuttgart’a uçak bileti alabilirsiniz. THY tarafından işletilen AnadoluJet firması İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçmaktadır. Firmalardan uygun fiyatlı uçak bileti alabilmek için tatiller, bayramlar gibi yoğun zamanlara denk getirmemeye özen göstermek gerekir. Şayet o tarihlerde uçulması şartsa aylar öncesinden biletinizi alırsanız çok uygun fiyata uçabilirsiniz.

Kayseri ilinde kaç tane havalimanı bulunuyor?
Kayseri ilinde 1 tane havalimanı bulunmaktadır, bu havalimanı ise Erkilet havalimanıdır.
Kayseri şehrinde kaç ilçe bulunuyor?
Kayseri ilinde 16 tane ilçe vardır. Ve bu ilçeler den en çok tercih edileni ise hacılar ilçesidir.
Kayseri uçak bileti nereden alınır?
Kayseride uçak bileti almak için fastfly uygulamasını mobil cihazlarınıza indirerek biletlerinizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.
Kayseri ilinden yurtdışına uçuş var mı?
Kayseri havalimanından yurt dışına uçuşlar yapılmaktadır fakat şu an coronavirüs sebebi ile geçici olarak kapatılmıştır.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç