Uçak Bileti Hattı

NEREDEN
NEREYE
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi...
Yolcular
1 Yolcu
Yetişkin 12+
1
Öğrenci 12-24
0
Çocuk 2-11
0
Bebek 0-2
0

İstanbul

Ülkemizin en kalabalık kenti olan İstanbul önemli finans merkezidir. Avrupa’nın en yoğun nüfusa sahip kentlerinden biridir. Devlet ve özel olmak üzere çok sayıda üniversite bulunmaktadır. Ülkemizin farklı illerinden gelenlerin yerleşmesiyle kentin nüfusu her geçen gün artmaktadır. İstanbul’un tarihi 8 bin yıl önceye dayanmaktadır. Dünyanın önemli kültür merkezlerindendir. Müzik, resim, tiyatro başta olmak üzere kültürel birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Yılın her mevsiminde turist ağırlamaktadır. İstanbul, ülkemizin gözbebeğidir. Tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurmaktadır. İstanbul kadar değerli bir kente dünya üzerinde nadir bulunur. Kent; Kız Kulesi, Mihrimah Sultan Camii, Beylerbeyi Sarayı, Ayasofya, Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Sultanahmet Camii, Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Haydarpaşa Garı, Çamlıca Tepesi, Yıldız Korusu, Belgrad Ormanları, Emirgan Korusu başta olmak üzere gezilecek ve görülecek yer bakımından çok zengindir.

İstanbul iline hava ulaşımı konusunda hizmet veren üç tane havalimanı vardır. Atatürk Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Atatürk Havalimanı’ndaki seferlerin büyük bir kısmı yeni yapılan İstanbul Havalimanı’na aktarıldığından dolayı iki havalimanı aktif olarak ulaşım sağlamaktadır. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen havalimanlarından ülkemizin ve dünyanın çok fazla destinasyonuna uçuş yapılmaktadır.

Yozgat ile İstanbul arası 662 km’dir. İki kent arasında Yozgat’ta havalimanı olmamasından dolayı hava ulaşımı yapılamamaktadır. Bundan dolayı İstanbul havalimanlarından herhangi birinden uçakla Yozgat’a gelmek isteyenler Ankara Esenboğa, Sivas Nuri Demirağ, Amasya Merzifon veya Kayseri havalimanlarından birine uçmalıdır. Ankara Esenboğa ve Sivas Nuri Demirağ daha fazla tercih edilmektedir. Tercih edilen rotaya göre uçak bileti fiyatları değişmektedir.

Çankırı ilimizde havalimanı bulunmamaktadır. Bundan dolayı İstanbul’un havalimanlarından direkt olarak uçmanız mümkün değildir. İstanbul veya Sabiha Gökçen Havalimanından Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı’nda bulunan transfer imkanları kullanılarak Çankırı’ya geçilir. Çankırı ile Esenboğa Havalimanı arası yaklaşık olarak 110 km’dir. 1 saatlik karayolu ulaşımıyla Çankırı’ya ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları’nın, Sabiha Gökçen’den ise Pegasus ve AnadoluJet havayollarının diret seferleri vardır. İstanbul Havalimanı’ndan günde 10 sefer, Sabiha Gökçen’den ise 7 direkt uçuş vardır. Hali hazırda bilet fiyatları 500 TL ile 80 TL arasında değişmektedir. 500 TL çok yüksek gelebilir. 80 TL’den alabilmek için erkenden bileti almak gerekir.

Afyon ilimizde havalimanı bulunmamaktadır. Bundan dolayı uçak bileti alacak olanlar Kütahya Zafer Havalimanı’na almaktadır. Kütahya Zafer Havalimanı’na İstanbul’dan direkt uçuşlar yapılmaktaydı. Kütahya Havalimanı’nda bulunan otobüsler ve servislerle Afyon’a geçilebilir. Fakat her zaman direkt sefer bulamayabilirsiniz. Son zamanlarda İstanbul ile Kütahya Zafer Havalimanı arasındaki uçuşlar Duesseldorf aktarmalıdır. Yani İstanbul Havalimanı veya Sabiha Gökçen’den kalkan uçağınız önce Duesseldorf Havalimanı’na inmekte. Orada biraz bekleyip aktarma yaptıktan sonra Kütahya’ya uçmaktadır. Almanya üzerinden aktarma yapıldığından dolayı uçak bileti fiyatları oldukça fazla yüksektir. 3000 TL civarındadır. Onun yerine İstanbul’dan Ankara’ya uçup Afyon’a geçilebilir. Ankara ile İstanbul arası uçak biletleri 180 civarındadır. Çok geç alınsa ile hayatta 3 bine çıkmaz.

İstanbul havalimanları çok fazla yoğundur. Dünyanın birçok ülkesinin havayolları uçuş düzenlemektedir. Ülkemizin ve dünyanın farklı destinasyonlarına uçmak için en ideal nokta İstanbul’dur. Daha fazla firmadan daha fazla sefer bulma şansına sahip olursunuz. İstanbul kalkışlı biletleriniz için yukarıdaki telefonu arayabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarınız için gerekli olan bileti almanız, değiştirmeniz ve iptal etmeniz için sizlere yardımcı olunacaktır.

Günümüzde teknoloji son derece ilerledi. Havayolu firmalarının sayısı arttıkça uçak biletleri de düşmektedir. Eskiden uçağa binmek lüks iken şimdi herkesin normal ulaşım imkanlarından biri haline geldi. Uçuş yapılacak rota üzerinde birden fazla firma hizmet veriyor olabilir. Firmalar arasında en uygun fiyata sahip bileti alabilmek için müşteri hizmetleri yardımcı olacaktır.

Ülkemizin bayrak taşıyıcı ulusal firması Türk Hava Yolları, İstanbul’un havalimanlarından nerdeyse dünyanın her noktasına uçmaktadır. Ülkemizdeki havalimanlarının nerdeyse hepsine uçmaktadır. Uçamadığı havalimanlarına da işlettiği AnadoluJet firması sefer düzenlemektedir. Türk Hava Yolları’nın fiyatları genellikle diğer firmalara göre biraz daha yüksek olabilir. Fakat erken rezervasyon veya promosyon bilet alınması durumunda fiyatlar düşecektir. Kaliteli hizmeti çok uygun fiyata alabilirsiniz.

Low cost ile hizmet sunan Pegasus firmasının uçak bileti ise daha makul fiyatlıdır. Geç kalınması durumunda Pegasus biletleri de yükselecektir. Pegasus ve THY, uçağın doluluk oranına göre bilet fiyatı belirlemektedir. Uçakta ilk koltukları alanlar çok düşük fiyattan uçarlar. Promosyon olarak satılan biletler, çok uygun fiyatlı olup çok çabuk tükenmektedir.

İstanbul ilinde kaç tane havalimanı bulunuyor?
İstanbul ilinde çalışmakta olan 2 adet havalimanı vardır. Bu havalimanları ise uluslararası çalışmaktadır. Bir tanesi Sabiha Gökçen Havalimanı bir tanesi ise İstanbul havalimanıdır.
İstanbul şehrinde kaç ilçe bulunuyor?
İstanbul ilinde 40 tane ilçe vardır. Avrupa yakasında en çok popüler olan ilçeler Beşiktaş dır. Anadolu yakasında ise Kadıköy ve Maltepe dir.
İstanbul uçak bileti nereden alınır?
İstanbul da uçak bileti almak için Mobilbiletiniz.com sitesinden daha güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alın.
İstanbul iline yurt dışından günde kaç uçak geliyor?
İstanbul iline günde yurtdışından gelen uçak sayısı değişiyor ama son zamanlara göre uçuşlar rekor kırmakta ve 11 ağustos tarihinde ise bu rekor sayısı sadece yurt dışından gelen uçak sayısı 90 olmuştur.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç