Uçak Bileti Hattı

NEREDEN
NEREYE
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi...
Yolcular
1 Yolcu
Yetişkin 12+
1
Öğrenci 12-24
0
Çocuk 2-11
0
Bebek 0-2
0

Fransa

Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan Fransa, çeşitli zenginlikleri ve farklı özellikleriyle öne çıkan ülkelerden biridir. Ülke sınırları içinde yer alan doğal ve tarihi güzellikler sayesinde dünyanın farklı ülkelerinden birçok ziyaretçiyi ağırlayan Fransa, çeşitli yapılarıyla oldukça ünlüdür. Ülkenin başkenti olan Paris’te yer alan Eyfel Kulesi, Fransa’nın en ünlü yapıtlarından biridir. Her yıl binlerce turistin akın ettiği Eyfel Kulesi’ni ziyaret etmeye Türkiye’den de giden birçok kişi bulunuyor.

Gelişmiş ülkeler arasında yer alan Fransa’da sanatsal ve kültürel faaliyetler yoğun olarak yürütülüyor. Turizm açısından ünlü kentleri sebebiyle bu alandaki gelirleri oldukça fazla olan Fransa’ya farklı ulaşım araçlarıyla seyahat edilebiliyor. Son yıllarda popüler olan denizyolu ulaşımının yanı sıra havayolu ulaşımı da sık sık tercih edebiliyor. Fransa ve Türkiye arasında ulaşım sağlamak isteyen kişilerin tercih edebileceği havayolu alternatifleri bulunuyor.

Türkiye ve Fransa arasında havayolu ulaşımı sağlamak isteyen kişilerin bilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. İki ülke arasındaki seyahatin gerçekleşmesi için vizeye ihtiyaç bulunuyor. Bu nedenle uçak bileti alınmadan önce vizeye sahip olunması gerekiyor. Fransa’nın başkenti Paris üzerinden veya farklı şehirlerden İstanbul’a uçak bileti almak isteyen kişilerin farklı alternatifleri bulunuyor. Fransa İstanbul arasındaki uçak bileti fiyatları çeşitli etkenlere göre değişebiliyor.

Fransa’nın başkenti Paris ve İstanbul arasındaki havayolu ulaşımı yaklaşık olarak 3 saat 30 dakika sürüyor. İki ülke arasında faaliyet gösteren havayolu firmalarından farklı fiyatlara bilet alınabiliyor. Fransa ve İstanbul arasındaki uçak bileti fiyatları 300 ve 500 lira arasında değişiklik gösteriyor. Fransa’nın hangi şehrinden ulaşım sağlanacağının yanı sıra seçilecek havayolu şirketi fiyatlar üzerinde etkili oluyor.

Fransa ve Türkiye arasındaki havayolu uçuşları farklı şehirler arasında yapılabiliyor. İş ve turizm amaçlı olarak yapılabilecek uçak seferlerinde birçok havayolu şirketi faaliyet gösteriyor. Fransa’nın farklı ülkeleri ve Antalya arasında direkt uçuşlar gerçekleştirilebiliyor. Turizm amaçlı yapılan uçuşlardaki uçak biletleri yaklaşık olarak 400 ve 600 lira arasında farklılık gösteriyor. İki ülkenin başkenti olan Ankara ve Paris arasında da sık sık uçak seferleri düzenleniyor.

Ankara ve Paris uçak biletleri havayolu şirketlerine göre farklılık gösterirken ortalama 550 liraya uçak bileti alınabiliyor. İstanbul, Ankara ve Antalya gibi illerin yanı sıra farklı illerimiz ve Fransa arasında uçak seferleri düzenleniyor. Aktarmalı veya direkt uçuşlarda erken rezervasyonlara indirim fırsatı uygulanıyor. Fransa ve Türkiye arasında Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi havayolu şirketleri uçuş hizmeti veriyor.

Fransa ve Türkiye arasında havayolu ulaşımı için en çok tercih edilen firmalar arasında Türk Hava Yolları bulunuyor. Türk Hava Yolları ile Antalya, Adana, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi birçok il üzerinden aktarmalı veya aktarmasız havayolu ulaşımı sağlanabiliyor. Fransa uçak bileti almak isteyen kişilerin tercih edebileceği bazı hizmetler bulunuyor.

İki ülkenin farklı şehirleri arasındaki havayolu ulaşımlarında çeşitli fiyatlar uygulanıyor. Türk Hava Yolları uçak bileti fiyatları 300 liradan başlarken farklı durumlara göre 2000 liraya kadar çıkabiliyor. Türkiye’de Fransa’ya direkt uçuş olmayan havalimanları üzerinden İstanbul ve Ankara aktarmalı havayolu uçuşları da Türk Hava Yolları ile yapılabiliyor.

Turizm, iş ve eğitim amaçlı yapılan Fransa ve Türkiye arasındaki havayolu uçuşlarında faaliyet gösteren şirketlerden biri de Pegasus olarak öne çıkıyor. Paris ve Türkiye arasındaki Pegasus uçuşlarında ortalama olarak 500 lira fiyat uygulanıyor. Erken rezervasyon halinde fiyatlarda ciddi oranda düşüşler yaşanabiliyor. Marsilya, Paris ve Lyon gibi Fransa şehirleri üzerinden Türkiye’ye havayolu ulaşımı sağlanabiliyor. Uçak bileti fiyatlarının değişmesinde etkili olan faktörler arasında biletin alınma zamanı ve gidilmek istenilen şehir gibi noktalar önemli oluyor.

Farklı havayolları şirketleri üzerinden uçak bileti almak isteyen kişiler, gelişen teknoloji sayesinde telefon ve internet alternatiflerini kullanabiliyor. Turizm amacıyla Fransa ve Türkiye arasında havayolu ulaşımı gerçekleştirecek olan kişiler, yılın farklı dönemlerinde uçak bileti alabiliyor. Güvenli ve uygun fiyatlı havayolu ulaşımı gerçekleştirmek isteyen yolcuların çeşitli seçenekleri bulunuyor. Fransa uçak bileti almak isteyen kişiler, telefon numarası üzerinden kesintisiz olarak ulaşım sağlayabiliyor.

Türkiye Fransa arası uçuş var mı?
Türkiye den Fransaya uçuşlar vardır. Ankara, İstanbul, Antalya gibi uluslararası çalışan havalimanlarından uçuşlar sağlanmaktadır.
En ucuz Fransa uçak bileti nerede bulunur?
En ucuz ve En uygun bir şekilde Fransa'ya uçuş için Mobilbiletiniz.com Web adresinden kolaylıkla bulabilirsiniz.
Fransa ülkesinde kaç adet havalimanı vardır?
Fransa'da yaklaşık olarak 57 adet havaalanı bulunmaktadır. Paris dolaylarındaki Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı ülkedeki en işlek ve en önemli hava ulaşım merkezidir.
Fransa kaç adet havayolu firmasına sahiptir?
Air France, ülkenin ulusal ve resmî havayolu kurumu olmasına karşın ülkede pek çok sayıda yerli ve yabancı ulaşım firması da faaliyet gösterir.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç