Uçak Bileti Hattı

NEREDEN
NEREYE
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi...
Yolcular
1 Yolcu
Yetişkin 12+
1
Öğrenci 12-24
0
Çocuk 2-11
0
Bebek 0-2
0

Ankara

Ülkemizin başkenti olan Ankara, resmi kurum ve kuruluşlara ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve bütün bakanlıklar Ankara ili sınırları içindedir. Hacettepe, Orta Doğu, Gazi, Ankara ve Bilkent başta olmak üzere çok sayıda üniversite bulunmaktadır. Memur ve öğrenci kenti olarak bilinmektedir. Önemli ticaret ve finans kurumlarının bulunduğu Ankara ülkemizin İstanbul’dan sonraki en kalabalık ikinci kentidir.

Ülkemizin tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Ankara’da gezilecek ve görülecek çok fazla tarihi mekan bulunmaktadır. Atatürk’ün anıt mezarı Anıtkabir, ilk meclis ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında yer alır. Ankara Kalesi, Atakule, Elmadağ Kayak Merkezi, Soğuksu Milli Parkı, Eymir ve Mogan gölleri başkentin mutlaka görülmesi gereken yerleridir. Kızılcahamam ve Ayaş termal merkezleriyle ünlüdür.

Ankara iline karayolu, demiryolu ve havayoluyla ulaşım sağlanabilmektedir. Diğerlerine nazaran havayolu çok daha hızlı ve konforlu olduğundan daha fazla tercih edilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı, uçakla kente gelmek isteyenlerin ilk durağıdır. Ankara’dan 440 km’lik uzaklıkta bulunan Sivas’a uçakla uçmanız mümkündür. Esenboğa Havalimanı’ndan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na direkt uçmanız mümkün değildir. İstanbul üzerinden aktarmalı uçabilirsiniz.

Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından aktarma yaparak Sivas’a uçmaktadır. Türk Hava Yolları ise İstanbul Havalimanı’ndan aktarma yapmaktadır. Aktarmalı uçuşlar en az 5 saat 45 dakika sürerken bekleme zamanına bağlı olarak çok daha uzun sürenler de vardır. Aktarmalı uçuşların fiyatları en yüksek 650 TL civarındadır. En düşük bilet fiyatı ise 300 TL dolaylarındadır.

Ankara’da Esenboğa Havalimanı var fakat Bitlis ilimizde havalimanı bulunmamaktadır. Bundan dolayı Ankara ile Bitlis arasına havayolları ulaşımı direkt olarak yapılamamaktadır. Kente havayoluyla ulaşım sağlamak isteyen bir kişi yakın olmalarından dolayı Muş Havalimanı veya Van Ferit Melen Havalimanı’ndan birini kullanması gerekir. Muş Havalimanı’na Esenboğa Havalimanı’ndan diret uçuş yok. İstanbul veya Sabiha Gökçen havalimanlarından birinden aktarma yapılması gerekir.

Van Ferit Melen Havalimanı’na ise Ankara’dan sabah 08:40 ve öğlen 13:40’da iki defa direkt uçuş yapılmaktadır. Ankara ile Van arasındaki uçuşların fiyatları 520 ile 250 TL arasında değişmektedir. Daha erken veya geç almaya göre fiyatlarda artma veya azalma olacaktır. Van Ferit Melen Havalimanı’ndaki transfer servisleri kullanılarak Bitlis’e karayoluyla ulaşılabilir.

Suriye ile Irak sınırında bulunan Şırnak’a havayolu ulaşımı Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan yapılmaktadır. Ankara ile Şırnak arası ortalama 1192 km’dir. Karayoluyla 15 saat kadar sürmektedir. Oysaki Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na haftanın belli günlerinde direk seferler düzenlenmektedir. Anadolujet firmasının yaptığı bu uçuş yaklaşık olarak 1 saat 35 dakika kadar sürmektedir.

Şırnak’a tek bir firma direk uçuş yaptığından rekabet yoktur. Rekabet olmadığından bilet fiyatları çok düşmemektedir. Ankara’dan Şırnak’a direk uçacaksanız Anadolujet’in haftanın belli günlerinde yaptığı seferleri takip etmelisiniz. Onların fiyatları ise 550 ile 300 arasında değişmektedir. Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı üzerinden aktarmalı bir şekilde Şırnak’a geçebilirsiniz. Aktarmalı THY biletleri 800 TL ile 400 TL arasında değişmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı kalkışlı herhangi bir destinasyona uçak bileti almak için yukarıdaki telefon numarası aranabilir. Ankara başkent olduğundan dolayı Esenboğa Havalimanı’ndan ülkemizin ve dünyanın birçok noktasına uçuş yapılmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere birçok firmanın uçak biletlerini alabilirsiniz. yukarıdaki numarayı arayarak bilet alabilir, iptal ettirebilir veya değişiklik yapabilirsiniz.

Uçak bileti almak için acente aramak veya havayolu firmalarının şubelerine ulaşmaya çalışmak çok fazla zaman almaktadır. Ankara gibi büyük bir kentte acente veya şube aramak yerine yukarıdaki numarayı arayarak firmaların biletlerini alabilirsiniz. Hatta firmaların biletlerinin fiyatlarını karşılaştırarak en uygununu alabilirsiniz. Telefonla bağlanacağınız müşteri temsilcisi size her konuda yardımcı olacaktır.

Ülkemiz havayolu ulaşımında hizmet veren çok sayıda firmaya sahiptir. Bu firmaların başında Türk Hava Yolları gelmektedir. Türk Hava Yolları, ülkemizin bayrak taşıyıcı firmasıdır. Ülkemizin ulusal havayolu şirketi olan THY, Avrupa’daki firmalar arasında önemli bir yere sahiptir. Ülkemiz ve dünya üzerinde toplam 292 destinasyona uçuş düzenlemektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan direkt ve aktarmalı seferler yapmaktadır. THY bilet fiyatları talebin fazla olmasından dolayı biraz daha yüksektir.

Pegasus Havayolları 1990 yılında kurulmuş bir firmadır. Avrupa’nın en hızlı büyüyen firmaları arasında yerini almıştır. Ana merkezi Sabiha Gökçen olan firmanın sloganı Uçmanın Kolay Yolu’dur. Low Cost yani düşük maliyetli modeliyle herkesin uçmasını sağlamayı amaç edinmektedir. THY ve Pegasus uçak biletleri uçağın doluluk oranına, yapılan kampanyalara ve indirimlere göre artmakta ve azalmaktadır.

Ankara ilinde kaç tane havalimanı bulunuyor?
Ankara ilinde 1 tane havalimanı bulunmaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanıdır. Şehrin bir çok yerinden havalimanının araçlarını kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
Ankara şehrinde kaç ilçe bulunuyor?
Ankara ilinin 25 adet ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçelerden en rövanşta olan ilçe ise Çankaya olarak belirlenmiştir.
Ankara uçak bileti nereden alınır?
Ankara da uçak bileti almak için Mobilbiletiniz.com Web adresinden daha güvenilir ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz. FasFly mobil uygulamasını ise mobil telefonlarınıza hızlı bir şekilde biletlerinizi oradan da alabilirsiniz.
Ankara ilinden yurtdışına Günde kaç uçuş gerçekleşiyor?
Şu anda uçuşlar coronavirus sebebi kısıtlı olduğu için yurt dışına uçuşlar gerçekleştirilememektedir.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç