Uçak Bileti Hattı

NEREDEN
NEREYE
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi...
Yolcular
1 Yolcu
Yetişkin 12+
1
Öğrenci 12-24
0
Çocuk 2-11
0
Bebek 0-2
0

Almanya

Geçmişten günümüze zengin bir tarihi olan ve gelişmiş ekonomisiyle dikkat çeken bir orta Avrupa ülkesi konumundaki Almanya, tarihinde iki dünya savaşından yenilgiyle çıkıp toparlanmayı bilmiş bir ülkedir. Ülke otomotiv, elektronik ve teknoloji alanında dünyaca ünlü markanın merkezi olarak yükselmektedir. Başkent Berlin başta olmak üzere gezilmesi gereken önemli merkezleri vardır. Gelişmekte olan ülkelerden buraya göçler gerçekleştirilmektedir.

Almanya’nın iklimi bölgelere göre farklılık göstermektedir. Güney bölgeleri daha çok karasal iklimin hâkimiyet sürdüğü yerlerken kuzey kısımlar daha ılıman okyanus ikliminin etkisindedir. Gezilerde özellik mevsim geçişlerinde bu bölgede olunacaksa yağmurlara karşı önlem almak gerekebilmektedir. Sahip olduğu kentlerin güzelliği ve bir festival ülkesi olması bakımından gezilmesi gereken yerler arasında yer alır.

Almanya’da pek çok Türk göçmenin olması sebebiyle Türkiye ile Almanya arasında uçak trafiğinin yoğun olduğunu söylemek mümkündür. Ülkenin pek çok şehrinden aktarmalı ya da aktarmasız olarak Almanya’ya uçma imkânı bulunmaktadır. Ancak yolculuk yapılacak şehirden şehre ve uçak firmalarına göre bilet fiyatları farlılık gösterebilmektedir. Ordu – Almanya uçak biletleri genel itibariyle 800 TL ile 1000 TL arasında farklılık göstermektedir.

Uçak biletini erkenden almak, daha ucuz bir yolculuk yapmak hususunda yararlı olabilmektedir. Yine hangi uçak firmasının sunulan hizmete göre daha uygun fiyatlı olduğu da araştırılarak bilet seçiminin yapılması mantıklı bir karar olacaktır. Uçak firmalarının artmasıyla birlikte rekabet ortamının canlanmasını, yolcular avantaja çevirebilmektedir.

Türkiye’nin her yerinden Almanya’nın şehirlerine doğrudan ulaşım imkânın olması, yolcu trafiği açısından yoğun ve işlek havalimanlarının görüntülenmesi ve pek çok yerli ya da yabancı havayolu şirketlerinin sunduğu kampanyaların takibi zor olabilmektedir. Almanya uçak bileti İzmir, Kayseri, Bodrum, Trabzon, Antalya, Ankara, Gaziantep ve Samsun vb. çıkışlı alınabilmektedir.

Almanya’ya alınacak uçak biletinde fiyat ve uçuşun aktarmalı olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Uçak seyahatindeki mesafeler dikkate alındığında çok uzun olmasa da aktarmalı uçuşlar yorucu olabilmektedir. Ancak bunun yanında aktarmalı uçuşların biraz daha ekonomik olduğu da söylenebilir. Türkiye’nin pek çok şehrinden aktarma yapmadan uçak yolculuğu yapılabilmektedir. Almanya – Türkiye arasındaki uçak biletlerinin fiyatları oldukça çeşitlidir. Genel bir tanımla fiyatlar, 400 TL ile 1200 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Almanya seyahati planlarında bir önemli nokta da Türk vatandaşlarının ülkeye giriş sağlayabilmeleri için geçerliliği olan Schengen vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Bordo pasaportu olanlar bu vizeyi almak durumundayken yeşil pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır.

Almanya uçuşlarında Türk Hava Yolları çeşitli kampanyalar yapabilmektedir. Türk Hava Yolları Almaya sınırları içindeki 13 farklı noktaya uçun sağlamaktadır. İstanbul’dan yapılan uçuşlar yaklaşık üç saat kadar sürmektedir. Özellikle tatil zamanlarında yolculuklar yoğunlaşmaktadır. Bu nedenle uçuş sayılarında da belli bir artış gözlenebilmektedir. Aynı şekilde Almanya’da düzenlenen festival tarihlerine göre de bir yoğunluk yaşanabilmektedir. Fiyatlar da bu tür yoğunluklardan etkilenebilmektedir.

Almanya önemli sanayi ve finans merkezi durumunda olduğu için buradaki uçuş trafiği iş seyahatleri bakımından da yoğunluk kazanmaktadır. Berlin, Münih, Frankfurt, Stuttgart ve Düsseldorf gibi şehirlerde fuar ve kongre gibi profesyonel organizasyonlar düzenlenmekte ve dünyanın her yanından iş insanları buraya gelmektedir. Uçak bileti arayışında bu yoğunluklar göz önünde tutulmalı ve bu hususların bilet fiyatlarına da yansıyabileceği unutulmamalıdır.

Yoğunluğun daha çok olduğu dönemlerde Almanya seyahati yapmanız gerekiyorsa uçak biletinin önceden alınması için planlamalar yapmak ve bu doğrultuda hareket etmek daha uygun olacaktır. Almanya’ya ulaşım sağlayan önemli uçak firmalarından biri olan Pegasus, fiyatları bakımından daha durağan görüntü çizmektedir. Genellikle 487 TL ile 800 TL arasında bir fiyatlandırması vardır.

Biletlerin önceden alınması ya da rezervasyon yaptırılması olumsuz durumların önlenmesi bakımından son derece önemli olup çeşitli kanallardan bilet almak mümkün olmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı uçak biletini telefonla almak ya da sorgulamak için xx.xx.xxx.xx numarasını arayabilirsiniz. Bu numaradan kolayca uçak biletinizi alabilirsiniz.

Günümüzde ister yurt içi ister yurt dışı olsun seyahat hayatın bir parçası olarak görülmektedir. Bilet işlemlerinin de kolaylıkla halledilmesi için çeşitli kanallar vardır. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak iletişim hatlarını kullanarak kolayca telefondan bilet alamı gerçekleştirilebilmektedir. Telefon aracılığıyla kolay bir şekilde bilet temini zamandan tasarruf etmek bakımından oldukça değerli görülür.

Türkiye Almanya arası uçuş var mı?
Türkiye ve Almanya arası uçuşlar fazlasıyla vardır. Uluslararası çalışmakta olan havalimanları ile Almanya uçuşları yapılmaktadır.
En ucuz Almanya uçak bileti nerede bulunur?
Fastfly uygulamasını mobil telefonlarınız indirerek dünyadaki bütün havayolu şirketinden fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz.
Almanya ülkesinde kaç adet havalimanı vardır?
Almanya da toplamda faaliyet gösteren 31 adet havalimanı vardır.
Almanya kaç adet havayolu firmasına sahiptir?
Almanya 10 adet havayolu şirketine sahiptir bunlardan en popüler olanı ise Germina(ST) havayolu şirketidir.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç