Uçak Bileti Hattı

NEREDEN
NEREYE
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi...
Yolcular
1 Yolcu
Yetişkin 12+
1
Öğrenci 12-24
0
Çocuk 2-11
0
Bebek 0-2
0

Adana

Tarihi 1650’li yıllara dayanan Adana’nın adı Hitit tabletlerinde Uru Adania olarak geçmektedir. Bölgede çok sayıda medeniyet yaşamıştır. Topraklar üzerinde yaşayan her medeniyet eserler ve izler bırakmıştır. Seyhan ve Ceyhan nehirleri ile beslenen Adana toprakları oldukça verimlidir. Akdeniz kıyısından yaklaşık 30 km içeride bulunan kent, tarihi mekanları, doğal güzellikleri ile dikkatleri çekmektedir.

Roma İmparatoru Hadrian tarafından Seyhan Nehri üzerine yaptırılmış Taşköprü kentin sembolü haline gelmiştir. Ceyhan Nehri üzerinde bulunan Misis Köprüsü ise mutlaka görülmesi gereken yerlerin başındadır. Misis Antik Kenti, Büyük Saat, Ziya Paşa Türbesi, Ulu Cami, Sakıp Sabancı Merkez Camii, Kasaplar Çarşısı, Atatürk Evi ve Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya müzesini görmeden dönmemek gerekir. Adana mutfağının vazgeçilmezlerinden kebap yenmeli, bıcıbıcı içilmelidir.

Adana’nın havayolu ulaşımı Şakirpaşa Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Adana’dan İstanbul’un iki havalimanına seferler düzenlenmektedir. Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ve Avrupa yakasındaki İstanbul Havalimanı’na uçabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Adanalıları İstanbul Havalimanı’na uçurmaktadır. Anadolujet ve Pegasus ise Sabiha Gökçen’e seferler düzenlemektedir. Son günlerde alındığında direkt seferlerde THY uçak biletleri 250 TL, AnadoluJet 198 TL, Pegasus ise 240 TL civarlarındadır. Aktarmalı seferlerin fiyatları ise daha fazladır. Uygun fiyatlarla İstanbul’a uçmak için erken rezervasyon yaptırmak gerekir. Erken rezervasyon yapıldığında karayolu ulaşımından çok daha ucuza uçabilirsiniz. Hafta sonu uçuşları çok daha dolu ve yoğun olduğundan fiyatlar yükselmektedir. Hafta sonu uçmak zorunda değilseniz hafta içi uçarak daha düşük fiyatlar ödeyebilirsiniz.

İzmir ülkemizin tatil cennetlerinden. Doğal olarak yaz ayları yaklaşınca Adana ile İzmir arasındaki uçuşların doluluk oranı çok artmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na direkt ve aktarmalı seferler yapılmaktadır. Direkt seferleri Pegasus ve SunExpress havayolları yapmaktadır. Pegasus’un İzmir’e günde 2 kere, SunExpress’in ise günde 3 defa direk uçuşu vardır. Direkt uçuşlar fazla olduğundan bilet bulma ihtimaliniz yüksektir. Direkt seferlerde bulamazsanız THY ve AnadoluJet firmalarının bir veya iki aktarmalı uçuşlarını değerlendirebilirsiniz. Direkt seferlerden son anlara kaldığınızda İzmir’e 240 TL civarında bir fiyata bilet alabilirsiniz. Erken davranırsanız bu fiyatı 70 liraya düşürebilirsiniz. Promosyon biletler malum olduğu üzere çok uygun fiyatlıdır. Tükenmeden alırsanız çok karlı olursunuz.

Adana Şakirpaşa ile Trabzon Havalimanı arasındaki direkt seferleri Pegasus Havayolları yapmaktadır. Akşama doğru 18:45’te havalanan uçak 1 saat 20 dakika sonra saat 20:05’te Trabzon Havalimanı’na inmektedir. Trabzon Havalimanı’na uçak dolmadan bilet almalısınız. Havayolu firmaları yapılacak uçuşun maliyetini karşılayabilmek için ilk biletleri ucuza satmaktadır. Uçuşun maliyetini karşılayacak orana ulaşıldığı andan itibaren fiyatlar artmaya başlar. Ne kadar geç kalırsanız, uçak ne kadar dolu olursa biletinizin fiyatı o kadar artacaktır. Bundan dolayı erkenden bilet almaya özen göstermelisiniz. Trabzon biletinizi geç alırsanız 460 veya daha fazla fiyat ödemeniz gerekir. Erken davranırsanız, hafta içi uçarsanız bilet fiyatınız çok daha düşecektir. Erken aldığınızda Adana ile Trabzon arasını 150 TL’ye hatta daha ucuza uçabilirsiniz.

Adana Şakirpaşa Havalimanı çok hareketli ve aktif bir havalimanıdır. Havalimanından İzmir, Ankara, İstanbul, Van, Trabzon ve Antalya gibi önemli noktalara direkt seferler yapılmaktadır. İç hat seferlerinin yanında dış hatlardan bazı noktalara da direkt uçuş düzenlenmektedir. Kalabalık bir nüfusa sahip Adana ilinde havayolları sıklıkla kullanılmaktadır.

Adana’dan en fazla uçuş düzenleyen firmalar THY, Anadolujet, Pegasus ve SunExpress havayollarıdır. BoraJej bir ara Diyarbakır’a sefer düzenlemişti fakat günümüzde yapılmamaktadır. Hizmet veren firmaların çok olması fiyatlara olumlu olarak yansımaktadır. Tatil zamanlarında, yılbaşında, bayramlarda biletler erken tükenmektedir. Adana uçak bileti ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için yukarıdaki nolu numarayı arayabilirsiniz.

Türk Hava Yolları, Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı başta olmak üzere birçok yere uçmaktadır. Direkt ve aktarmalı olarak yaptığı seferler vardır. İstanbul Havalimanı ülkemizin her noktasına uçuş yapılan bir yerdir. Bundan dolayı dünyanın her yerine THY seferleriyle İstanbul Havalimanı’na geçip oradan uçabilirsiniz. Bir veya iki aktarmayla dünyanın istediğiniz noktasına uçabilirsiniz.

Pegasus Havayolları ile İzmir, İstanbul ve Trabzon’a direkt olarak uçabilirsiniz. Pegasus ve THY firmalarından aldığınız biletlerle ilgili her türlü işlem için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. İptal veya değişiklik konusunda her türlü yardım ve desteği müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Promosyon THY veya Pegasus biletiniz varsa iptal, değişim ve geri iade alınmadığını bilmelisiniz.

Adana ilinde kaç tane havalimanı bulunuyor?
Adana ilinde 1 tane havalimanı bulunmaktadır bu havalimanı ise Şakirpaşa havalimanıdır. Şehrin merkezi noktalarına yakın mesafededir. Ulaşım taksi ve toplu taşım ile sağlanmaktadır.
Adana şehrinde kaç ilçe bulunuyor?
Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden birisi olan Adana'nın 15 tane ilçesi vardır. Bunlardan popüler olan ilçesi ise Ceyhan dır.
Adana uçak bileti nereden alınır?
Adana da uçak bileti almak için Mobilbiletiniz.com Web adresinden kolayca ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. FasFly mobil uygulamasını ise mobil telefonlarınıza kolayca indirebilir ve biletlerinizi oradan da alabilirsiniz.
Adana ilinden yurtdışına uçuş var mı?
Adana dan yurt dışına uçuşlar coronavirus sebebi ile kısıtlı olarak yapılmaktadır yapılan uçuşlar ve yapılacak uçuşlar ise ileri tarihli olarak ertelenmiştir.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç